България отново триумфира със златен медал на международно състезание. От 15 до 18 септември в Санкт Вендел, Германия се проведоха световните серии на маса Леонхарт.

В състезанието взеха участие над 400 състезатели от цял свят. България имаше своите представители от различни клубове по джаги в страната. Най-многобройни бяха състезателите от клуб „Джагоарс” София.  Българите взеха участие във всички официални и неофициални дисциплини на престижното състезание и постигнаха значителни успехи.

След върховите постижения на масите Роберто спорт през 2012 и Гарландо през 2015, както и голямата световна титла през 2013 година, Екатерина Атанасова достигна още един световен връх в спортната си кариера – този път на маса Леонхарт.

Българката пребори всички опонентки по пътя си в елиминационната фаза на състезанието и спечели златния медал при жените на Световните серии на Леонхарт за тази година. На финала Атансова надви швейцарката Саманта ДиПаоло в драматична игра, след като бе поведена с резултат 2:0 игри.

Екатерина  показа отново сила на духа и класна игра като обърна мача в своя полза – изравни игрите, взе категорично последния гейм и спечели с резултат 3:2. Това е поредното златно отличие за българката и невероятен успех за нашата страна.

По същото време и на същото място се проведе и Мастер турнир – състезание на мултитейбъл сред най-елитните състезатели в света. В него взеха участие трима българи – Екатерина Атанасова, Благовеста Герова и Станислав Георгиев. Атанасова се класира на четвърта позиция, а Благовеста Герова зае пето място.

В първия ден от международния турнир в Санкт Вендел се проведе отборно състезание. В него българите се представиха с три отбора. Отборът от джагоарите Юлиан Пенев, Марио Томов, Максимилиян Бояджиев и Евтим Янков се класира девети в семи-про категорията, а „Хипнотизиращите ангели” – Иво Пиларски, Мито Митов, Станислав Найденов, Йордан Зайков спечелиха първо място в руки категорията. Така още в първата изиграна дисциплина нашите състезатели спечелиха медали и купа от международното състезание.

В петъчния ден в дисциплините по единици при мъжете най-добри резултати сред българите достигнаха Юлиан Пенев, Иво Пиларски и Станислав Георгиев, които се класираха в про категорията и достигнаха до 65 позиция. Йордан Зайков се класира седемнадесети в семи-про. При жените Екатерина Атансова е първа в про категорията, Благовеста Герова е девета, а Деметра Блажева зае пета позиция в семи-про. При децата българинът Денис Бисеров грабна бронзовия медал в про категорията, а Марио Томов се класира девети.

В състезанията по двойки при мъжете най-добри резултати постигна двойката Милан Марков – Станислав Георгиев, които се класираха на 33 място в про категорията, Мито Митов и Йордан Зайков останаха 65-ти в същата категория. както и Юлиан Пенев, заедно с партньора си от Англия Вито Милиоре. Иво Пиларски и Станислав Найденов са девети в семи-про категорията.

При жените на двойки Атанасова – Герова заеха девета позиция в про категорията, а Деметра Блажева и Александра Новкова-Лазова станаха втори в семи-про категорията и донесоха сребърни медали за България от световното първенство. При джуниърите Томов – Бисеров се класираха пети в про категорията.

В микст дисциплината почти всички двойки с българско участие -  Светлана Жечкова с партньора си от Австрия – Саша Гючех, джагоарите  Атанасова – Пенев, двойката Бисеров – Новкова-Лазова, Марков – Блажева, Георгиев – Сарбулеску /Румъния/ се класираха на 33-то място.

Завиден успех постигна и джагоарската двойка Иво Пиларски – Станислав Найденов, които заеха девето място и в двете дисциплини - Класик оупън дабълс и Спийдбол оупън дабълс. При жените Атанасова - Герова заеха пето място в  Спийдбол дисциплината. Сребърни и бронзови медали спечели джуниърската ни двойка Томов – Бисеров, съответно в Спийдбол и Класик дисциплините.

Иво Пиларски с партньора си от Италия Франческо Москуза станах девети в петъчното дип състезание.

В очакване сме на поредното Световно първенство, което ще се проведе тук, в България – Roberto Sport Sofia International Series 2016 – от 28 до 30 октомври в зала Фестивална.