Българският национален отбор по футбол започна с победа участието си на европейското първенство по минифутбол в Бърно (Чехия).

Нашите момчета надиграха сочения за фаворит в група В тим на Германия с 4:3. България поведе в 14-ата минута с гол на Добрин Михайлов.

Три минути по-късно противникът изравни, но с попадение на Николай Петров тимът ни  отново излезе напред в резултата.

източник: личен архив

В 19-ата минута Мартин Костов увеличи преднината на "трикольорите" на 3:1, но в рамките на две минути между 21-ата и 23-ата немците изравниха.

Победното попадение за нашия отбор отбеляза Неделян Костадинов в добавеното време на мача.

В другия мач от група”В” Полша надигра Украйна с 2:0.

Утре от 15:00 часа България среща Полша в директен сблъсък за класиране за следващата фаза на шампионата.