ЦСКА обърна третия в руското първенство Зенит и го победи в контрола в Гоинг, Австрия с 2:1.

Руснаците откриха чрез Панюков в 16-ата минута, но Каранга в 45-ата и Меркадо в 63-ата направиха пълния обрат за „червените“, които показаха силна игра за този етап от подготовката.

Мачът започна с две положения, разкрили се пред Каранга, но нападателят на ЦСКА ги пропусна.

После дойде редът на Зенит да натисне и в 16-ата минута след неумела намеса на Георги Китанов топката попадна в краката на Андрей Панюков, който не пропусна.

ЦСКА обаче не се стъписа от гола и продължи да създава положения, главно чрез Каранга. Веднъж, в 21-ата минута, негово попадение не бе зачетено от съдиите, които видяха засада, но ситуацията бе много спорна.

Каранга продължи да атакува и да пропуска, докато в 45-ата минута бразилецът не бе намерен от Кирил Деспотов в близост до вратата и този път Каранга не пропусна – 1:1.

ЦСКА продължи да играе по-добре от руския си опонент и след почивката, когато бяха направени много смени и в двата състава.

В 63-ата минута Кевин Меркадо стреля под ъгъл отляво и изпрати топката под плонжа на Лодигин за крайното 2:1.

Така след като спечели тристранния турнир срещу Вакер и Габала преди няколко дни, сега ЦСКА заслужено надви и реномирания руски тим Зенит.

За втора поредна година Роберто Манчини бе победен от ЦСКА, след като миналата година "червените" надвиха водения от него тогава Интер Милано също с 2:1. Така ЦСКА на практика превърна известния италиански специалист в свой клиент.

90 - КРАЙ НА МАЧА - 2:1 ЗА ЦСКА!

86 - Опасен изстрел на Панюков, добра изява на Китанов на вратата.

83 - Нова добра контра за ЦСКА, но ударът на Никола Колев е избит в корнер.

78- ЦСКА играе с чудесни контри, но липсва заключителния удар за нов гол, в случая на резервата Кубемба.

65 - Силен удар по тревата на Андрей Панюков намира десния стълб на вратата на ЦСКА.

64 - Много промени и в двата състава.

63 - ГОЛ ЗА ЦСКА - 2:1. Кевин Меркадо с хубав удар под ъгъл прави пълния обрат.

63- Каранга е сменен от Кевин Кубемба.

62 - Каранга се пребори покрай аутлинията и отново пропусна.

​53- Хубав пробив на Меркадо. Каранга обаче стреля слабо и неточно.

50 - Маурисио има добра възможност да стреля към вратата на ЦСКА, но изпраща топката над вратата.

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Две промени в състава на ЦСКА. Стойчо Атанасов смени Станислав Манолев. Никола Колев влезе на мястото на Кристиян Малинов.

45 - КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО - 1:1.

45 - ГОЛ ЗА ЦСКА - 1:1. Кирил Десподов намери в наказателното поле и Каранга този път не пропусна - 1:1.

36 - Далечен удар на Симао, Лодигин боксира в корнер.

35 - Опасен фаул в полза на ЦСКА.  Удурът на Давид Симао изпраща топката в ръцете на Лодигин.

22 - Отново Каранга излиза сам срещу Лодигин и не успява да го преодолее.

21 - Каранга е намерен в наказателното поле, първо намира гредата, а при добавката с глава вкарва топката във вратата на Зенит. Развят е обаче флагът за засада и голът не е зачетен. Съдийското решение е доста спорно.

18 - Отново Панюков след лошо избиване на Китанов имаше шанс отблизо да вкара за Зенит, но не успя да намери вратата.

16 - ГОЛ ЗА ЗЕНИТ - 0:1. Георги Китанов не успя добре да отрази един удар, топката попадна в краката на Андрей Панюков и той откри при добавката в ползан руснаците.

12 - Напрежение в наказателното поле на българите след поредни корнери в полза на Зенит.

7 - На два пъти Кокорин можеше да се възползва от несигурност в наказателното поле на ЦСКА, но не бе точен.

4 - Каранга нахлува в наказателното поле на Зенит, но не успява под ъгъл нито да стреля, нито да намери съотборник.

3 - Каранга се възползва от грешка на Зенит и стреля отдалеч, но не успява да намери руската врата.

1 - НАЧАЛО НА МАЧА

Стартов състав на ЦСКА: 12 Георги Китанов,  3 Антон Недялков,  4 Божидар Чорбаджийски, 5 Николай Бодуров, 11 Станислав Манолев /46-Стойчо Атанасов/, 10 Давид Симао, 15 Кристиян Малинов /46-Никола Колев/, 7 Кевин Меркадо, 21 Рафаел Роберто Енрике, 19 Кирил Десподов, 9 Фернандо Каранга

Резерви: 1 Слави Петров, 30 Борис Груев, 2 Стойчо Атанасов, 14 Валентин Антов, 23 Александър Дюлгеров, 18 Александър Георгиев, 29 Милчо Ангелов, 22 Никола Колев, 8 Кевин Кубемба, 26 Густаво Кулма. Треньор - Стамен Белчев

Стартов състав на Зенит: 1 Юрий Лодигин — 2 Александър Анюков /46-Денис Терентиев/, 3 Иван Новоселцев, 6 Хави Гарсия, 4 Доменико Кришито — 33 Ернани, 8 Маурисио, 30 Андрей Панюков, 17 Олег Шатов, 24 Йоан Моло — 9 Александър Кокорин.

Резерви: 51 Максим Рудаков, 71 Егор Бабурин, 26 Денис Терентиев, 14 Далер Кузяев, 21 Кирил Капленко, 15 Ибрахим Цалагов, 50 Максим Карпов, 54 Никита Какоев, 25 Данил Круговой, 28 Николай Прудников. Треньор - Роберто Манчини

Футболистите на „червените” натрупаха игрови минути в тристранния турнир с азербайджанския Габала и местния Вакер Инсбрук. ЦСКА взе трофея в блицтурнира след победи съответно с 2:0 и 3:1.

За Зенит контролата срещу българите бе първата за лятото.