Българската колония в тима, който е използвал най-много българи в руския шампионат - Амкар Перм - може да стане още по-голям. В момента в тима играе само Петър Занев, който е и капитан, но на проби дойдоха още двама наши сънародници - Васил Божиков и Даниел Димов.

Те участваха в контролата срещу чешкия Зноймо. Тя завърши 2:2, а в нея блесна Божиков, който дори реализира едно от попаденията. Той изравни за 1:1 в 37-та минута, след като преди това Ростислав Саманек беше дал аванс за чехите в 23-та минута.

Стиепо Нире отново изведе Зноймо напред в резултата в 72-ата минута, но Павел Комолов изравни за 2:2 седем минути преди изтичане на редовното време. Така двата тима не излъчиха победител в тази проверка.

Васил Божиков и Даниел Димов играха цял мач за Амкар, докато третият българин в състава - Петър Занев, влезе като резерва четвърт час преди последния съдийски сигнал. Решение за бъдещето им трябва да има скоро.