Мексико се озори, но все пак успя да обърне скромните „кивита“ от Нова Зеландия с 2:1.

В самия край на мача пък избухна страхотен бой между играчите на двата отбора. След голямо суетене при видеоарбитража бяха показани само два жълти картони на футболисти от Мексико и един на новозеландец. А можеше да бъдат вдигнати спокойно няколко червени...

Мачът бе от група А и се игра в Сочи, а през първото му полувреме новозеландците не само поведоха в резултата чрез нападателя на Лийдс Крис Ууд в 42-ата минута, а и можеха да покачат в още две ситуации отново чрез него.

Това беше първото попадение за Нова Зеландия о 6 мача в турнира за Купата на конфедерациите, за който допреди този двубой бяха изиграли през годините 10 срещи /девет загуби и едно равенство срещу Ирак/.

През второто полувреме обаче мексиканците натиснаха и стигнаха до пълен обрат, избягвайки резила.

В 54-ата минута Раул Хименес изстреля хубав удар и намери вратата на новозеландците, изравнявайки резултата – 1:1.

В 72-ата минута Хавиер Акино проби до аутлинията и върна към Орибе Пералта, който с помощта на гредата изпрати топката в мрежата за 2:1 в полза на Мексико.

Пет минути преди края сглобката на гредите по чудо спаси Мексико след силния удар на Райън Томас.

Така Мексико спечели мача и излезе на първо място в група А с 4 точки. Втора е Португалия също с 4, трета е Русия с 3, а Нова Зеландия вече отпадна с нула точки.

Решителни за класирането от тази група ще се окажат последните мачове: Мексико – Русия и Португалия – Нова Зеландия.