Световният №6 Марин Чилич е първият четвъртфиналист на Аустрелиън Оупън, след като победи Пабло Кареньо-Буста в 4 сета – 6:7(2), 6:3, 7:6(0), 7:6(3).

Двубоят бе много труден за хърватина, който прекара на корта над 3 часа и 30 минути. След разменени по един пробив в първия сет, Кареньо-Буста бе по-добър в тайбрека.  Във втората част Чилич бе по-добрият на корта и закономерно изравни резултата.

В третия сет Кареньо-Буста стигна до пробив за 6:5 и сервираше за спечелването му, но в този момент Чилич проби на свой ред, а в тайбрека смаза съперника на 0. И четвъртата част стигна до тайбрек, а отново по-добър в него бе хърватинът.

На четвъртфиналите най-вероятно той ще срещне световния №1 Рафаел Надал, който преди това трябва да преодолее Диего Шварцман.