Хърватката Дона Векич спечели титлата на турнира в Нотингам след победа на финала над водачката в схемата Джоана Конта с 2:6, 7:6(3), 7:5. Трофеят е първи на трева за 20-годишната надежда и общо втори в кариерата й.

Представителката на домакините Конта започна силно, подкрепяна от публиката в Нотингам, и спечели първия сет с 6:2. Векич, 70-а в световната ранглиста, подобри играта си във втория сет и успя да спечели след тайбрек със 7:3.

Изключително оспорван бе и третият решителен сет, в който Векич направи ранен пробив, след което спечели подаването си и поведе с 2:0. Конта успя да върне пробива и изравни за 3:3.

Хърватката реши мача в 12-ия гейм, в който проби сервиса на съперничката и спечели със 7:5. /БТА