Волейболистите на България допуснаха първо поражение във втория си двубой в мачовете от Световната волейболна лига във Варна, отстъпвайки на Канада с 1:3 гейма (25:27, 28:30, 25:21, 23:25). Мачът продължи над два часа и половина. Утре играем с Бразилия.

Първият гейм беше спечелен от "кленовите листа", които наложиха волята си с 27:25. Във втория гейм отново Канада спечели след изключително драматична и равностойна част -  30:28. Третия беше в полза на момчетата на Пламен Константинов - 25:21, което ни върна в играта. В четвъртия гейм Канада наложи волята си, спечели с 25:23, а с това и мача.

Първото техническо прекъсване в първия гейм дойде при 8:7 в полза на България при сервис за съперника.

Първият гейм вървеше точка за точка, без нито един от отборите да успее да вземе известно точково предимство. При 15:14 в полза на "трикольорите" Братоев застана на сервис, но след отиграването резултатът беше изравнен за 15:15. Втората техническа пауза дойде в полза на Канада, след като атака на Соколов беше блокирана от канадците. При 18:16 в полза на "кленовите листа" Пламен Константинов взе таймаут.  След него обаче Канада не намали темпото и се стигна до 21:18 при отлична атака на Перин.

Бразилия с втора победа във Варна

Грешка на Цветан Соколов при атака направи резултата 20:23, след което обаче българите се събраха и резултатът стана 22:23, а отлична блоката на Ники Николов и Братоев изравни резултата за 23:23. Последва нова блокада на България и резултатът стана 24:23 в наша полза. В крайна сметка Канада наложи волята си в този гейм и спечели с 27:25.

Във втория гейм "лъвовете"поведоха с 5:2, а техническото прекъсване дойде при 8:6 при грешка на сервис от канадците. "Кленовите листа" се разиграха и успяха да поведат с 12:10, за да дойде таймаут от страна на Пламен Константинов, който да даде необходимите наставления.

Второто техническо прекъсване дойде в полза на момчетата на Пламен Константинов при 16:14. Последва равностойна игра, а резултатът стана 22:22 и дойде време за решителните точки в гейма. След 25:25 със смени и накъсване на играта канадците поизнервиха нашите волейболисти, а краят на гейма дойде при 30:28 за Канада.

В третия гейм отново съперникът на България наложи волята си в първите минути и водеше с 8:6 при първото техническо прекъсване, второто техническо прекъсване дойде в полза на "лъвовете" с 16:15. Със стегната игра българите взеха контрол над събитията на полето и поведоха с 20:15. Братоев направи резултата 24:21 при отлична атака, а геймът беше затворен при 25:21.

В четвъртия гейм "трикольорите" започната ударно и поведоха със 7:3, а при техническата пауза водехме с 8:3. Разликата продължи да е 5 точки в наша полза - 10:5, но канадците намалиха разликата до 2 точки - 8:10. Канада постепенно взе инициативата и стопи разликата от 6 точки, за да поведе с 14:13. Втората техническа пауза дойде при 16:14 за Канада. С отлична игра на Розалин Пенчев резултатът стана 19:19. Канада успя да направи няколко добри отигравания и поведе с 22:19, а в крайна сметка затвори гейма и мача с 25:23 като пропусна три от петте си мачбола.

Вчера "трикольорите" надиграха Полша с 3:2 гейма - Пречупихме световния волейболен шампион

Канадците стартираха с поражение от Бразилия в петъчния ден. В класирането води Бразилия, пред Канада, България и Полша.